Obsah

Zpráva o činnosti

tenisového oddílu Slavoj Chodová Planá v roce 2017

Rok 2017 se dá charakterizovat poklesem zájmu dospělých o hraní tenisu a naopak dalším růstem zájmu dětí. Uskutečnila se rekonstrukce kurtů, kvůli které byly kurty na jaře mimo provoz. Oddílové příspěvky zaplatilo 26 dospělých a 77 dětí. Předsedou oddílu byl Libor Hlačík.

Zahájení sezóny proběhlo jinak než v minulých letech. Nekonaly se oddílové turnaje mužů a žen, ale 29.dubna se uskutečnil turnaj smíšených dvojic. Mezi sedmi dvojicemi vyhráli Terezka Krejzová s Jiřím Strakou.

Do okresní soutěže družstev dospělých s názvem Davis cup se zapojila tři naše družstva. Družstvo A ve složení Rožumberg s Kuzmíkem v první skupině jednou vyhrálo a mezi devíti družstvy obsadilo šesté místo. Družstvo B ve složení Suková, Krejzová, Straka, Suk vyhrálo druhou skupinu mezi pěti družstvy. Hrálo se dvoukolově a naše béčko mělo jedinou porážku  od našeho družstva C. To obsadilo druhé místo a hrálo ve složení Hlačík, Dlouhý a Pokorný.

Turnaj Grand prix Chodová Planá se hrál až 30.září. Mezi 12 hráči domácího oddílu podle očekávání zvítězila Terezka Krejzová, když ve finále hladce porazila Jiřího Rožumberga.

Velmi aktivní byla práce s dětmi. Díky projektu naší tělovýchovné jednoty „Sport ano, drogy ne“ se dětem věnovalo šest placených trenérů – Suková, Krejzová, Bařák, Straka,  a Hanousek. Děti pravidelně trénovaly celý rok a to nejen v Chodové Plané, ale i v Drmoulu, Plané a Mariánských Lázních. Pro děti bylo během roku zorganizováno 6 turnajů a o prázdninách měly týdenní tenisový kemp na stadiónu. Družstvo baby tenisu ve věku 8 až 9 let hrálo oblastní soutěž a mezi 6 družstvy obsadilo 3. místo. O tento rozvoj práce s dětmi se zasloužila hlavně vedoucí střediska mládeže Mirka Suková.

Na závěr pár slov o práci na kurtech. V květnu a červnu probíhala rekonstrukce celého stadiónu a v rámci toho byla dokončena výměna oplocení kolem obou kurtů. V srpnu nám objednaná firma instalovala umělé lajny na oba kurty.