Datum zaregistrování u MV ČR:   19.8.2013

Prezident klubu:   Luboš Hlačík,  tel. 602475882

Jednatel klubu:   Tomáš Marcin,  tel. 731044037

Pokladník klubu:   Jiří Straka,  tel. 739834131

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zpráva o činnosti Golfového klubu Chodová Planá z.s. v roce 2016

Na začátku roku 2016 klub pokračoval v organizování turnajů na simulátoru. Celkem bylo v zimě 2015/2016 zorganizováno 11 turnajů pro veřejnost. Celkovým vítězem seriálu se stal David Klíma, druhý skončil David Hanko a třetí Miloš Hlačík. Navíc se v lednu a březnu pořádaly dva turnaje pouze pro děti. Na podzim byl zahájen další ročník seriálu turnajů na simulátoru. První turnaj se konal 5.listopadu a poté se turnaje pořádaly každých 14 dnů.

Během letního období klub organizoval celkem 18 turnajů. Z toho se 14 turnajů započítávalo do soutěže o mistra klubu. První dva turnaje v Teplé a v Alfrédově vyhrál David Hanko. Následující tři turnaje vyhrál Petr Budka – Sokolov, Cihelny a Zádub. Turnaj v Teplé na 18 jamek vyhrál Tomáš Marcin, Alfrédov vyhrála Amálka Němečková a další Teplou Richard Brűmmer. V Sokolově byla nejlepší opět Amálka Němečková, v Teplé David Hanko, v Alfrédově David Klíma a v Zádubu František Brůžek. V závěru sezóny měl nejlepší formu David Klíma, který vyhrál turnaje v Kynžvartu a Berouně. Soutěž o mistra klubu měla konečné pořadí následující:  1. David Klíma,  2. Richard Brűmmer,  3. David Hanko a 4. Miloš Hlačík. V kategorii žen byla nejlepší Anička Brűmmerová před Danou Zemanovou, Lucií Pokornou a Simonou Hlačíkovou.

Mimo soutěž o mistra klubu byly organizovány další čtyři turnaje. První byl turnaj smíšených dvojic v Zádubu. Nejlepší dvojicí se stali Veronika Joklová s Janem Ambrožem. V Teplé klub pořádal turnaj dvojic systémem Texas scramble a také turnaj čtyřčlenných družstev, který vyhrálo družstvo Tachova. Na závěr sezóny se konal golfový trojboj na našem drivingu a zde vyhrál veterán Vladimír Manda.

Loni se klub poprvé zúčastnil oficiální krajské soutěže šestičlenných družstev. Hrála se dvě kola v Cihelnách a dvě kola v Sokolově. Na své soupeře Chodová Planá zatím nestačila.

V oblasti budování golfového areálu se v roce 2016 rozšířilo cvičné odpalovací hřiště a provedla se umělá závlaha na předním okraji drivingu. Začal se dělat cvičný patovací green. Před zimou se tam navezl a rozhrnul písek a zabudovala se umělá závlaha.